KONST / Litografier / Färglitografier 11263029
*
nr 1126 3029
Charles Sjöholm
(f. 1933), Sverige
Färglitografier, 3 st, Charles Sjöholm (f. 1933), PT, Stockholmsmotiv, bladets mått: 64x78 ca
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 augusti 2017
kl 18:22:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/8 11:49:47
1
300 kr
28/8 17:09:55
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Charles Sjöholm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Charles Sjöholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: charles sjöholm färglitografier litografier motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:57
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:56
*
Charles Sjöholm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Charles Sjöholm
nr 1126 3029
Charles Sjöholm
(f. 1933), Sverige
Färglitografier, 3 st, Charles Sjöholm (f. 1933), PT, Stockholmsmotiv, bladets mått: 64x78 ca
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 augusti 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/8 11:49:47 | 1 | 300 kr |
28/8 17:09:55 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Charles Sjöholm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare.Läs mer om Charles Sjöholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: charles sjöholm färglitografier litografier motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:57 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:56